Ekologiczne ogrody, czyli ogrody zimowe w konstrukcji drewnianej

Nosząc się z zamiarem wzniesienia ogrodu zimowego, powinniśmy zadać sobie pytanie czego tak naprawdę oczekujemy. Czy interesuje nas ogród zimowy wykonany z tworzywa sztucznego, czy może jednak ogród zimowy w konstrukcji drewnianej, ekologiczny i zarazem przyjazny dla naszego środowiska. Jakie cechy posiada ogród zimowy w konstrukcji drewnianej, które wyróżniają go pośród zabudów wykonanych w konstrukcji z innych, sztucznych materiałów? Pierwsza, podstawowa kwestia –  naturalność surowca. Już od zarania dziejów drewno odgrywało ogromną rolę w codziennym życiu. Na początku budowano z niego oszczepy, włócznie, niezbędne do skutecznego polowania, szałasy, pierwsze domy, a w nich drzwi i okna.

is_5Drewno jest jednym z najbardziej ekologicznych surowców, służących do urządzania wnętrz, a przy tym jest niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Obecnie panujące trendy oraz najnowsze technologie stosowane przy obróbce drewna pozwalają na zaprezentowanie bogatego wachlarza produktów w tym ogrodów zimowych w konstrukcji drewnianej oraz stolarki okiennej.

is_9

Drewno to surowiec bardzo ekologiczny, nie emitujący żadnych szkodliwych substancji,
w związku z czym jest doskonałą propozycją dla alergików. Ponadto jako materiał wykorzystywany w budownictwie wymaga najmniejszych nakładów energetycznych
w procesie wytwarzania, obrabiania i utylizacji, a także pozwala na stworzenie jedynych
w swoim rodzaju, niepowtarzalnych i eleganckich ogrodów zimowych, które spełniają najwyższe normy jakości i trwałości.

Ogród zimowy wykonany z drewna jest gwarancją ciepła przy minimalnej utracie energii,
a wszystko dzięki wysokim parametrom izolacji termicznej. Należy również dodać, że drewno jako naturalny produkt charakteryzuje się różnorodnością, poprzez strukturę, odcień oraz niepowtarzalne ułożenie słojów. Drewno poza tym jako surowiec pochodzący z natury jest bliski człowiekowi, kojarzy się z ciepłem i czymś naturalnym. Ogród zimowy w konstrukcji drewnianej to niepowtarzalny urok i elegancja.