Jak dobudować ogród zimowy do istniejącego budynku

Wszystko co dobre szybko się kończy, jak mawia stare przysłowie ….. tak więc lato ustępuje miejsca jesieni, a ta z kolei zimie. Chcąc nadrobić deficyty  słońca związane z przemijaniem letnich dni i jednocześnie  nie popaść w stan wyraźnego przygnębienia spowodowanego tym faktem, warto już dziś pomyśleć o inwestycji w  zimowy ogród, który w rezultacie już zawsze będzie naszą własną namiastką lata, nawet  w te najbardziej ponure dni. Chęć zaszycia się w czterech ścianach naszych domów, aby uchronić się przed chłodem nie będzie już przerażającą wizją, a jedynie wspomnieniem. Posiadając ogród zimowy możemy w przytulnym domowym cieple cieszyć się wpadającymi do wnętrza zabudowy zimowymi promykami słońca.

A zatem jak dobudować ogród zimowy do naszego już istniejącego domu, aby stworzyć spójność i osiągnąć architektoniczny kompromis?

IS_5

Na wstępnym etapie budowy warto zwrócić się o pomoc i fachową poradę ze strony architekta lub konstruktora. Każda prestiżowa firma, w tym oczywiście Gracja posiada wysoce wykwalifikowany personel, doradców i fachowców, służących rzetelną poradą. Na tym etapie to szczególnie istotna kwestia, wiążąca się niejednokrotnie z wykonaniem dodatkowych fundamentów, powiększeniem istniejących, a czasem nawet powiększeniem otworu w ścianie, a tym samym naruszeniem konstrukcji nośnej budynku. Wzniesienie takiej konstrukcji to kosztowna inwestycja, ale też inwestycja która posłuży nam wiele lat. Niezwykle istotne jest więc perfekcyjne dopasowanie stylistyki nowo dobudowanej bryły do kubatury reszty istniejącej już budowli. Stąd sugestia, aby na tym etapie współpracować z doświadczonym konstruktorem lub architektem. Przedstawienie fachowcom w tej dziedzinie własnych pomysłów i wizji wyglądu zimowego ogrodu pozwoli na optymalne rozwiązanie i czerpanie radości na długie lata. W trakcie rozmowy należy jasno określić swoje preferencje  dotyczące funkcjonalności i przeznaczenia zabudowy, jej wymiarów, kształtu, a także ilości i rodzaju elementów otwieranych. To znacznie ułatwi współpracę i pozwoli dopasować rozwiązanie do oczekiwań Klienta.

Jeśli ogród ma się charakteryzować wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, proponujemy ciepłą zabudowę ogrodu zimowego Classic, którego konstrukcja drewniana wypełniona jest szybami w zestawach jednokomorowych (gdzie współczynnik u=1,0) lub dwukomorowych (gdzie współczynnik u=0,7 lub 0,5).  Należy też zwrócić uwagę na prawidłowy dobór instalacji grzewczych i wentylacji.

IS_DSC00047

IS_IMGP6064

Natomiast jeśli aspekt termoizolacyjności nie jest najważniejszy, a konstrukcja ma być lekka w naszej ofercie znajdziecie Państwo ogród zimowy Prestige o charakterystycznym łukowym kształcie. Konstrukcja drewniana, zabezpieczona od zewnątrz profilami aluminiowymi wypełniona jest pojedynczą płytą z poliwęglanu litego.

IS_DSC01692

IS_2 (3)

Po tym wyborze pozostaje chyba ostania kwestia odpowiedniego rozplanowania i aranżacji wnętrza, aby móc swobodnie się poruszać, między donicami pełnymi pięknych zielonych okazów i komfortowo wypoczywać w powstałe przydomowej oazie zieleni.   Warto być właścicielem zimowego ogrodu  bo to prestiż, elegancja i radość z użytkowania tak wyjątkowego w swojej urodzie miejsca.