Lato przez cały rok czyli radość posiadania ogrodu zimowego.

Ten kto posiada zimowy ogród zapewne potwierdzi, że taka inwestycja nadaje naszemu życiu nową jakość, którą szczególnie docenimy kiedy nadejdą jesienne dni,  a tęsknota za poranną kawą wypitą  na tarasie w asyście przyrody da nam się we znaki.

IS_Gracja 1

Latem chętnie przebywamy na zewnątrz czerpiąc  radość ze słońca , chłonąc przy tym witaminę D3, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Aby  zatrzymać te cenne dla nas chwile i móc przez cały rok cieszyć się czasem spędzonym wśród zieleni, dobrym rozwiązanie będzie budowa ogrodu zimowego. Wystarczy jedynie utrzymanie odpowiedniej temperatury, dostarczenie wystarczającej ilości oświetlenia  oraz  kilka ozdobnych roślin, a ogród zimowy stanie się oazą marzeń pośród chłodu  jesiennych dni i zimowych mroźnych wieczorów.

IS_rolety wewnętrzne [342558]

Ogrody zimowe znane i budowane są od dawien dawna, zachwycały i zachwycać będą z tą różnicą, że kiedyś nazywano je potoczne pomarańczarniami, z powodu funkcji jaką spełniały, a mianowicie były miejscem do przechowywania i chronienia przed zimnem roślin, głównie egzotycznych  cytrusów.
Po pewnym czasie dostrzeżono jednak użytkowy aspekt posiadania takiej przestrzeni. Zabudowy  zaczęto więc aranżować jako miejsca spotkań towarzyskich oraz rozrywek kulturalnych. Kiedyś w zasięgu ręki tylko zamożnej kasty z czasem ogrody zimowe stały się osiągalne również dla średniej klasy społecznej.

Od jakiegoś czasu wyraźnie widać większe zainteresowanie ogrodami zimowymi, coraz to śmielej pojawiają się jako oryginalny element w projektach architektonicznych.  Dobrze jest już na etapie projektowania domu pomyśleć o dobrym zagospodarowaniu przestrzeni pod stworzenie ogrodu zimowego, aby był funkcjonalny i dobrze nasłoneczniony .  Nie każdy jednak wie, jak wiele zalet niesie za sobą posiadanie zimowego ogrodu. Pełni rolę „bufora cieplnego” dla naszego domu co sprawia, że bilans cieplny budynku polepsza się, a dom staje się energooszczędny, czyli też przyjazny dla środowiska.  Także walory estetyczne są niezaprzeczalne, to na pewno nietuzinkowy i awangardowy sposób na upiększenie podstawowej bryły budynku mieszkalnego. Polecamy każdemu, kto chce w niekonwencjonalny sposób powiększyć przestrzeń użytkową domu i jednocześnie poprawić walory wizualne budynku.

Taka inwestycja to nie tylko prestiż ale i możliwość stworzenia komfortowego wrażenia bezpośredniego związku z naturą i krajobrazem przyrody.

ogród zimowy