Ogrody zimową porą

Relaks kojarzy nam się z kolorem zielonym, dobrym filmem i spokojną muzyką. Pierwszy wspólny mianownik, który przychodzi nam na myśl to bez wątpienia lato. Słońce działa na nas bardzo pozytywnie, zwłaszcza w ciepłe wieczory, spędzone wśród najbliższych.

Nie oznacza to jednak, że w pozostałe dni roku jesteśmy skazani na podły nastrój i smutne kolory. Coraz bardziej popularnym pomysłem jest postawienie na ogród zimowy. Może dla wielu z Państwa wyda się to pomysł abstrakcyjny i niemożliwy do wykonania. Nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzania zimnych wieczorów w rodzinnym gronie.

Jest kilka możliwości dopasowania ogrodu do otoczenia. Są dwie opcje do wyboru: wersja prestiżowa i klasyczna. Obie spełniają nie tylko funkcję relaksacyjną, ale także estetyczną, podwyższają standard życia, a także skutecznie docieplają budynek.

Pierwszy ze wspomnianych typów, charakteryzuje się harmonijnym, łukowym kształtem dzięki czemu staje się najbardziej nastrojowym miejscem w całym domu. Ten rodzaj ogrodu cechuje również bardzo lekka konstrukcja, wykonana wewnątrz z łuków z drewna klejonego, co zapewnia dobrą izolację, eliminując skraplanie się wody na drewnianej konstrukcji. Ogród zimowy Prestige to zabudowa, która daje nam dwie możliwości otwarcia: jeśli opuszczamy górne elementy (dachu) uzyskujemy powierzchnię całkowicie otwartą od góry, co daje możliwość korzystania z kąpieli słonecznych przy jednoczesnej ochronie przed wiatrem; natomiast podnosząc dolne elementy (ściany) z zamkniętej konstrukcji pozostawiamy tylko zadaszenie czyniąc powierzchnię dolną wyjściem na resztę tarasu lub ogrodu.

is_2p

Ogród Prestige

Klasyczna wersja ogrodu jest jeszcze bardziej dopasowana do budynku głównego, przypominając pałac ze szkła nadaje zupełnie nową jakość naszemu życiu, zapewnia odpowiedni klimat nie tylko domownikom, ale również żyjącym tam roślinom.

Ogród Classic wykonany jest z belek i słupów z drewna klejonego, istnieje możliwość wykonania konstrukcji z drewna krajowego, np. sosnowego lub egzotycznego merantii. Ten rodzaj ogrodu zimowego gwarantuje lepszą izolacyjność cieplną, gdyż konstrukcja wypełniona jest szybami w zestawach jednokomorowych (dwie szyby, u=1,0) lub dwukomorowych (trzy szyby, u=0,7 lub u=0,5).

Ogród Classic

Ogród Classic